KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143194
nr 1614 3194
Folke Ricklund
(1900-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Lappland. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:44:43
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr